Przedszkolaki z Klisina proszą #ZOSTAŃCIEWDOMU, byśmy mogli wrócić szybko do naszego Przedszkola.

Nasze przedszkolaki, jak na karnawał przystało z radością przywitały nowe półrocze roku szkolnego. Czwartego Lutego nadszedł długo wyczekiwany przez najmłodszych dzień, dzień w którym odbył się karnawałowy bal przebierańców. Nauczyciele przedszkola dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do zabawy. Dyrekcja na tę wyjątkową okazję zaprosiła animatorkę, która porwała wszystkie maluchy do tańca i zabawy. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali przepiękne stroje balowe. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci za które najmłodsi byli przebrani. Dzieci świetnie się bawiły w miłej i serdecznej atmosferze, uczestnicząc wspólnie ze swoimi Paniami w tańcach oraz licznych konkursach.

Dziesiątego Lutego nasze przedszkolaki udały się na zasłużony odpoczynek. Rozpoczęły się ferie zimowe.

Nawet w czasie wolnym od zajęć w ramach jakże ważnej dla Przedszkola w Klisinie współpracy i integracji dzieci, rodziców oraz nauczycieli i dyrekcji, dwunastego lutego został zorganizowany wspólny wyjazd przedszkolaków, ich rodziców oraz nauczycieli do kina Chemik w Kędzierzynie Koźlu. Już sama podróż autokarem dla wielu najmłodszych była nie lada przeżyciem, później długo wyczekiwany seans, podczas którego wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego „Gangu zwierzaków” a na sam koniec, w drodze powrotnej odwiedzono pobliską restauracje Mc Donalds, w której każdy zajadał się ulubionymi przysmakami. Wspólna wycieczka dostarczyła naszym przedszkolakom wielu emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

24 lutego dzieci wypoczęte ochoczo wróciły do przedszkola witane przez uśmiechnięte Panie. Wróciły do swoich zajęć i zabaw z rówieśnikami.

9 marca mali mężczyźni i oczywiście dżentelmeni, podarowali wszystkim swoim Paniom oraz małym kobietom, koleżankom ze swoich przedszkolnych grup, upominki wraz z życzeniami z Okazji Dnia Kobiet.

Jeszcze wtedy nic nie zapowiadało tego, że za kilka dni, każdy przedszkolak i jego cały przedszkolny świat przeniesie się wraz z nim do jego domu. Chociaż od powrotu dzieci z ferii, biorąc pod uwagę to co działo się w Chinach, w Przedszkolu kładło się duży nacisk na uświadamianie dzieci ale też rodziców i nauczycieli odnośnie Koronowirusa, tego czym jest, jego objawów i co najważniejsze jak się przed nim uchronić. Mając na uwadze dobro każdego przedszkolaka i całej przedszkolnej społeczności, Przedszkole w Klisinie zostało zamknięte zgodnie z zasadą #Zostańwdomu i realizuje swój program nauczania zdalnie.

Skrzaty, czyli nasza starsza grupa przedszkolaków realizuje swój program zajęć otrzymując raz w tygodniu maila od swojej Pani z zadaniami, propozycje zabaw oraz doświadczeń do wykonania z podziałem na każdy dzień osobno. Starszaki chętnie chwalą się swoimi pracami i kolejnymi postępami osiągniętymi wspólnie z rodzicami, przesyłając swojej Pani fotorelacje z domowego przedszkola. Dla dzieci których to dotyczy prowadzone są również zajęcia online z logopedii.

Nasze małe Misie, czyli młodsze przedszkolaki do kontaktu z Panią używają swojej prywatnej grupy na Facebooku. Każdego dnia otrzymują zadania od swojej Pani i realizują je w miarę swoich możliwości w domach, z rodzicami. W ich albumie można znaleźć bardzo dużo prac, które maluszki wykonały odkąd są w domu. Wykonują wiele kreatywnych prac dodatkowych. Uczą się piosenek i wierszyków. Jeden z nich ostatnio każdy Miś z pomocą rodzica nagrał i nagranie przesłał swojej Pani, a co odważniejsze Misie łączyły się z Panią online i recytowały wierszyk. Za każdy wysiłek i zaangażowanie małe Misie, ale również ich rodzice, są nagradzane miłymi i ciepłymi słowami od swojej Pani.

Zarówno Skrzaty jak i małe Misie, tęskną już za Przedszkolem i swoimi Paniami, Panią Tereską i Panią Asią. Dlatego pomóżcie im jak najszybciej wrócić do „normalności”, #ZOSTAŃCIE W DOMU, dla nich, dla Was dla każdego z Nas.

Katarzyna Gryczka – Rodzic.

Skip to content