Szkoła Pamięta

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. W związku z tym, w dniu 30 października, uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni odwiedzili grób ks. Michała Norka pochowanego na cmenatrzu przy kościele w Klisinie. Wcześniej uczniowie poznali historię ks. Michała, który był człowiekiem niezłomnym. Otwarcie występował przeciwko władzy komunistycznej, za co zapłacił bardzo wysoką cenę. Historię życia kapłana przygotowała pani Marta, zachęcamy do zapoznania się z nią.
Przy grobie ks. Michała Norka wspólnie podjęliśmy decyzję, że grobem będzie się opiekowała nasza szkolna społeczność. Nie tylko od święta i przy okazji kolejnych akcji, ale cały rok. Jesteśmy przekonani, że ks. Michał zasłużył na to, aby jego postać pozostała w naszej pamięci.
Wyjściu towarzyszyły rozmowy o przemijaniu i potrzebie pamięci o bohaterach naszej wolności. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii.

Skip to content