Niebieskie igrzyska

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w naszej szkole zorganizowane zostały Niebieskie igrzyska z okazji obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu.

Głównym celem Niebieskich Igrzysk jest zwiększenie wrażliwości i świadomości uczniów na temat autyzmu. Wiodącym kolorem całego wydarzenia był kolor niebieski, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęła zabawa taneczna w rytmach Hymnu Niebieskich Igrzysk.

Tego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach sportowych i torach przeszkód, które dostosowane były do ich możliwości. We wspólnej zabawie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli wszyscy wychowankowie naszej szkoły, świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Następnie odbyły się w szkole zajęcia edukacyjne, podczas których przedstawiono uczniom prezentację o autyzmie połączoną z warsztatami opartymi na relacjach i zabawie. Wykorzystano również kreatywność uczniów w danym temacie.

Istotnym punktem było przeprowadzenie szkolenia wśród nauczycieli mające na celu sposoby rozpoznawania zaburzeń wśród dzieci oraz wskazanie poprawnych metod radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów z autyzmem.

Dzień Świadomości Autyzmu pozwolił nam wspierać logiczne myślenie, stymulować rozwój ruchowy i rozwój zmysłów oraz pokazać solidarność społeczności szkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, poniżej linki z filmami do obejrzenia!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, poświęcony czas i zaangażowanie!

https://drive.google.com/file/d/1yF7IWuWuqzXLxcvDRRnaRt7puG2t2Ige/view

https://drive.google.com/file/d/1qg0l0j2BYeC1epckOu0TA8K5fkIUi_K9/view
Skip to content